[x] [x]
.:Aeroklub Partizánske:. |  .:Fotogaléria:. |  .:Videogaléria:. |  .:Foto týždňa:. |  .:Kniha návštev:. |  .:Linky:. |  .:Moje konto:.
 MENU [x]

 METEO [x]

 FotoGaléria [x]

 Slnko [x]
LZPT Partizánske
48°37'N 18°20'E
Východ: 7:15 AM
Západ: 5:47 PM
LZIB Bratislava
48°10'N 17°12'E
Východ: 7:19 AM
Západ: 5:52 PM
LZKZ Košice
48°39'N 21°14'E
Východ: 7:04 AM
Západ: 5:35 PM

 Jazyky [x]
Vyberte jazyk rozhrania:

Slovak English German Polish


  NOVINKY

24.07.2007
V Nitre sa v čase od 18.8. do 25.8. 2007 uskutoční Plachtárske sústredenie juniorov Nitra 2007. Všetci ste vítaní!

18.07.2007
Dlho som rozmýšľal, či mám tieto fotky dávať na web alebo nie... Nakoniec som sa rozhodol, že áno. Nie preto, že by som bol senzáciechtivý, ale hlavne preto, aby sme sa všetci poučili, čo sa môže stať pri malinkej chviľke nepozornosti. TAKTO DOPADLI VETRONE PO ZRÁŽKE V STÚPAVOM PRÚDE, obidvom pilotom sa podarilo opustiť lietadlá na padákoch a úspešne pristáť v lese. Prajem všetkým, aby toto nikdy nemuseli absolvovať a nech piloti lietajú na lietadlách a parašutisti na padákoch...!!!

06.07.2007
Plachtárske majstrovstvá Slovenska v Prievidzi 2007 AKO ICH VIDIA DIVOKOVCI

28.06.2007
Po dlhšej prestávke a po úspešnej migrácii servera je tu další update. V Prievidzi sa zišlo 61 vetronov, aby 50-ty krát súťažili o titul Majstra Slovenska v klubovej a voľnej triede. Všetky informácie sú dostupné na www.pmsr.sk. Tu je niekoľko záberov z tréningového obdobia a z úvodného ceremoniálu.

29.05.2007
V týchto dňoch sa pripravuje migrácia servera www.freefly.sk do iných priestorov. Prosím všetkých o strpenie v prípadoch, že budú výpadky konektivity. Ďakujem za pochopenie. Maro-admin

28.05.2007
Čas beží ako voda a termín dvadsiatehosiedmeho "Makarenka" sa nezadržateľne blíži. Takže prosím všetkých súťaženiachtivých, ktorí tak ešte neurobili, aby sa prihlásili prostredníctvom online formuláru. Dávam tiež na známosť, že súťaže sú zaregistrované do IGC RANKINGU

22.05.2007
Nádherná akcia! Tí, ktorí sa rozhodli stráviť víkendové dni (19. a 20. mája 2007) na novovybudovanom letisku pri Šuranoch, boli určite veľmi spokojní. Živá hudba a chutné jedlo s občerstvením boli pekným spestrením akcie - DNI OTVORENÝCH DVERÍ. Vyznávači ultra- a mikroľahkého lietania ukázali širokej verejnosti, že aj oni vedia divákov zabaviť a vzbudiť v nich záujem o lietanie na malých a ľahkých lietadlách. Aj keď pilotáž týchto lietadiel je rovnako náročná - zvlášť v horších meteorologických podmienkach, ako pilotáž väčších a ťažších lietadiel, prax čoraz viac ukazuje, kde je budúcnosť lietania u nás. Ekonomika tohto lietania je taká optimálna, že nadšenci lietania sa uberajú, či už pri nákupe hotových malých lietadiel, alebo pri vlastnej stavbe svojich lietadiel, týmto smerom. A nie sú to žiadni začiatočníci, väčšinou sú to leteckí veteráni, ktorých lietanie drží aj v dôchodkovom veku, ale aj takí, ktorí svoje prvé skúsenosti v lietaní získavajú práve takouto formou. Letisko Šurany - Kopec má krátku históriu, ale 65 členov Leteckého klubu, o. z., pod vedením Jaroslava Stejskala, dokazuje opodstatnenosť svojho zámeru. Možno nie všetci vedia, že sú tu už od júla 2005 združení piloti, paraglajdisti, rogalisti, parašutisti, ale aj modelári a sympatizanti lietania. Areál letiska sa nachádza v bývalom vojenskom priestore (radarová stanica) a v tesnej blízkosti je trávnatá vzletová a pristávacia dráha (dĺžka 650 m) pre ultraľahké lietadlá. Sú tam postavené štyri hangáre (a ďalšie sa budujú), v ktorých je, zatiaľ, desať lietadiel. Stovky odpracovaných hodín na rekonštrukcii starej budovy priniesli svoje „ovocie“. Perfektne upravené a útulne zariadené miestnosti, aj s možnosťou ubytovania, im môžu mnohí závidieť. V budúcnosti členovia klubu pripravujú rôzne letecké akcie. Už v dňoch 23. a 24. júna 2007 to bude „Zlet ultraľahkých lietadiel“ a v dňoch 6. až 8. júla 2007 to budú Majstrovstvá Slovenska v ultraľahkom lietaní. Príďte sa pozrieť - prileťte svojím lietadlom, autom alebo na bicykli, radi vás tam privítajú. Presnú polohu letiska nájdete na internete na adrese: www.letisko-surany.wz.cz alebo sa informujte telefonicky na číslach 0905 918032 (Jaroslav Stejskal - predseda združenia), 0907154522 (Dezider Litvák - vedúci letovej prevádzky).

15.05.2007
Vážení priatelia letectva, FLY-IN bude aj tento rok. Čaká nás 21. ročník, ktorý sa uskutoční v termíne 22.06.-24.06. 2007. Počas akcie bude na letisku pasové odbavenie pre účastníkov podujatia. Prileťte a okrem lietania vás čaká množstvo zábavy pri posedení so starými, ale aj novými kamarátmi, dobrom jedle a pití. Prosíme účastníkov, aby aspoň jeden člen posádky vedel nemecký alebo anglický jazyk.

11.05.2007
Konzorcium Retro Air z Košíc Vás pozýva na vyhliadkové lety na zrekonštruovanom Lisunove Li-2 na DEŇ DETÍ KOŠICE 2007

09.04.2007
Plachtárska sezóna sa rozbehla na plné obrátky. V Nitre prebieha už tradičný Veľkonočný pretek o pohár kniežaťa Pribinu (fotografie sa už pripravujú na zverejnenie na web - viac info na www.pribinacup.sk). ĽUBIK JAKUBČÁK S MIŠOM KOLLÁROM Z POPRADU DOPLNILI DO DUO DISKUSA KYSLÍK A HURÁ DO VLNY

08.04.2007
AKO SME V PARTIZÁNSKOM OTVÁRALI JARNÉ NEBO...

20.03.2007
BULLETIN č. 1 a ON-LINE PRIHLÁŠKA NA MAM 2007 a PMSDV 2007 V PARTIZÁNSKOM

14.03.2007
Aeroklub Dubnica nad Váhom - Centrum navigačného lietania SNA v spolupráci s Klubom navigačného lietania - Air Sympatia Trenčín a Komisiou motorového lietania SNA zorganizoval v dňoch od 10.3. - 11.3. 2007 na letisku v Slávnici Česko - Slovenský seminár o športovej leteckej navigácii.

Odborný seminár bol určený pre široký okruh záujemcov z radov športových pilotov motorových lietadiel a ULL pilotov o navigačné lietanie v navigačných súťažiach RALLY a presnom lietaní. Taktiež bol určený aj pre staviteľov tratí v navigačných súťažiach, organizátorov a rozhodcov.

Lektori seminára: Ján Chudý - medzinárodný rozhodca, člen medzinárodnej JURY v leteckej navigácii a člen komisie FAI - GAC Jiří Dodal - generálny sekretár Aeroklubu ČR, medzinárodnej JURY v leteckej navigácii, medzinárodný rozhodca a člen komisie FAI - GAC František Železný - dlhoročný staviteľ navigačných tratí Martin Hřivna - autor vysoko hodnoteného vyhodnocovacieho programu pre navigačné lietanie schváleného FAI - GAC Pavel Krnáč - Inšpektor oddelenia vyšetrovania LN a incidentov, neúnavný a trpezlivý inštruktor, školiteľ pilotov v otázkach v bezpečnosti lietania Miloš Fiala - majster sveta, skúsený reprezentačný tréner a školiteľ navigátorov ČR, Štefan Vittek - neúnavný a dlhoročný manažér slovenského navigačného lietania a slovenskej reprezentácie v navigačnom lietaní

Jednotliví lektori podrobne a vyčerpavájúcim spôsobom podali informácie ohľadom problematiky, trendov v leteckej navigácii s ohľadom na súčasnosť a budúcnosť športovej leteckej navigácie. Podstatná časť vystúpení lektorov bola zameraná na vysvetlenie súčasných pravidiel a propozíci FAI pre presné lietanie a RALLY, vysvetlenie podstaty základov športovej navigácie, taktiky praktických súťažných letov, výpočtovej techniky a spôsobu výberu a prípravy pilotov. Sme presvedčení , že informácie a odovzdané skúsenosti, ktoré účastníci (22 pilotov a navigátorov z ČR a SR) nadobudli počas seminára a voľných diskusií zúžitkujú v praxi čo najskôr na rôznych navigačných súťažiach počas letovej sezóny 2007. Veľká vďaka patrí samozrejme organizátorom tohto ojedinelého podujatia p. Štefanovi Pohankovi a Robertovi Slosiarovi, autorom myšlienky tohto podujatia prospešného pre všetkých pilotov, navigátorov a priaznivcov navigačného lietania. Dúfame, že po úspešnom zvládnutí tohto ročníka seminára sa aj v budúcnosti takéto podujatie stretne so záujmom leteckej verejnosti a splní svoj zámer.

Pri príležitosti konania seminára bolo slávnostne odovzdané ocenenie za celoživotné dielo v oblasti leteckého športu - diplom a letecká športová medaila FAI č. 314 dlhoročnému staviteľovi tratí a organizátorovi súťaží v leteckej navigácii - Antonovi Rajčanovi.

Tu je NIEKOĽKO FOTOGRAFIÍ


07.02.2007

Aeroklub Dubnica nad Váhom organizuje v dňoch 9. - 11. marca 2007 odborný seminár CZECH AND SLOVAK AIR NAVIGATION MEETING 2007. Je určený pre široký okruh záujemcov o navigačné lietanie v navigačných súťažiach RALLY a presnom lietaní z radov športových pilotov motorových lietadiel a ULL pilotov, staviteľov tratí, organizátorov a rozhodcov. Lektori, ktorí prisľúbili účasť: Jiří Dodál, Miloš Fiala, František Železný, Martin Hřivna, Ján Chudý, Ján Šabľa, Pavol Krnáč, Štefan Vittek. Záujemcovia sa môžu prihlásiť prostredníctvom priloženej prihlášky.


30.01.2007
SVETOVÝ REKORD
Prelet úplne nového lietadla B 737-700NG z výrobného závodu v Seattle (USA), poznávacia značka OM-NGG, vykonala dňa 27. januára 2006 posádka v zložení Miroslav Medzihradský (kapitán vľavo) a Peter Pelec (kapitán vpravo). Ďalšie osoby na palube boli Tatiana Pelecová (letuška), Jozef Pivarči junior a Igor Halanda ako záložná posádka, Gabriel Tari, technický manažér, Jason Bitter, prevádzkový manažér SkyEurope Airlines, a jeden zástupca firmy Boeing (performance engineer). Vzlet bol vykonaný z letiska KBFI (King Boeing Field v Seattle) o 06.10 UTC a pristátie na LKPR (Praha - Ruzyně) o 16.20 UTC (odtiaľ po dotankovaní na LZIB - Bratislava Štefánik). Let prebiehal (non-stop) po trati KBFI - Calgary - Iqaluit - Keflavik - Faerské ostrovy - Orkneyské ostrovy - Brémy - LKPR. Týmto letom bol vytvorený svetový rekord v dĺžke letu tohto typu bez medzipristátia! Let prebiehal v hladine FL 410 a traťová rýchlosť bola dosahovaná okolo 515 kts. Vzletová hmotnosť lietadla bola 60,5t, natankované množstvo paliva 21t, a zbytok paliva po pristátí v Prahe bol 1,9t. Let trval celkove 10 hodín 10 minút. Bolo to siedme lietadlo z plánovanej dodávky 16 lietadiel typu Boeing 737-700 NG (New Generation) pre SkyEurope Airlines, najvýznamnejšiu nízkonákladovú leteckú spoločnosť v strednej a východnej Európe. GRATULUJEME!!!


25.01.2007
Ako bolo vo svete na skusoch - ILA 2006 BERLÍN očami Fera Šusteka z Trenčína

10.01.2007
Zatiaľ čo v Corowe sa v DG-1000T vymenila posádka a rekordy začal lámať Domino, Vlado s rodinou šťastne podrovnali v našich končinách. Doniesli so sebou kopu digitálneho materiálu z Radovej zrkadlovky, takže môžme začať ticho závidieť...: DG-1000T OM-8800 V COROWE - pokračovanie

04.01.2007
DO NOVÉHO ROKA 2007 PRAJEM VŠETKÝM VŠETKO DOBRÉ, VEĽA ZDRAVIA A ŠŤASTIA, VEĽA ŠTARTOV A PRISTÁTÍ, LETOVÝCH HODÍN, KILOMETROV A ZOSKOKOV! Ako sme ukončili letový rok 2006 v Partizánskom - KONIEC ROKA 2006

18.12.2006
Vo vynovenej Videogalérii pribudol ďalší skvost skorohollywoodskej strižne NagyHomeVideo BLANIK BOOGIE 2006

07.12.2006
Niektorí plachtári trávia zimu lietaním pod bodom mrazu vo vlne alebo doma s elektronickým kniplom v condorsoaringu. Tí najzávislejší si kúpia letenku bárs' aj na druhý koniec zemegule a vyrazia tam, kde akustické vário pípa v stupákoch aj v decembri. Tohtoročnú tisíckovú sezónu odštartovali Vlado Foltín a Rado Zozuľák z Nitry s nitrianskym DG1000T NIT v plachtárskom centre v Austrálii v Corowe. Od Vlada dorazili PRVÉ FOTOGRAFIE s komentármi. Priebežne stále budú pribúdať, takže čeknite častejšie fotogalériu. Viac detailov o dianí v Austrálskom plachtárskom stredisku v Corowe sa dočítate na oficiálnej stránke ASCC

Novšie NOVINKY  Staršie NOVINKY
 FreeFly INFO [x]
COROWA 2009


COROWA 2009


COROWA 2009 LZPT webcam [x]

 Foto týždňa [x]

 KBO SNA [x]

 Login [x]
Užívateľské meno

Heslo


Ešte nemáš konto? Môžeš si ho vytvoriť. Registrovaný užívateľ má množstvo výhod, napr. posielanie okamžitých správ iným užívateľom, posielanie komentárov s vlastným menom, možnosť pridávať fotografie do galérie...

 Kto je online [x]
Momentálne je online 51 hostí a 0 členov.

Ste anonymný užívateľ. Zaregistrovať sa môžete tu

DETAILY

 Linky [x]

 Počítadlo návštev [x]
Zaznamenali sme
54134532
strán zobrazených od júna 2003

Počet dnešných unikátnych IP adries:
0www.freefly.sk
Powered by SzMsoft ©2003-2005. Polish translations by Cezary Dąbek. Flying server www.freefly.sk is administrated by maro@freefly.sk - www.artweb.freefly.sk
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.