[x] [x]
.:Aeroklub Partizánske:. |  .:Fotogaléria:. |  .:Videogaléria:. |  .:Foto týždňa:. |  .:Kniha návštev:. |  .:Linky:. |  .:Moje konto:.
 MENU [x]

 METEO [x]

 FotoGaléria [x]

 Slnko [x]
LZPT Partizánske
48°37'N 18°20'E
Východ: 5:34 AM
Západ: 6:11 PM
LZIB Bratislava
48°10'N 17°12'E
Východ: 5:39 AM
Západ: 6:15 PM
LZKZ Košice
48°39'N 21°14'E
Východ: 5:22 AM
Západ: 5:59 PM

 Jazyky [x]
Vyberte jazyk rozhrania:

Slovak English German Polish


  VÝCVIK PILOTOVAeroklub Partizánske - letisko Malé Bielice každoročne otvára kurz pre záujemcov o lietanie na bezmotorových lietadlách - vetroňoch. Odbor bezmotorového lietania AK Partizánske patrí svojou činnosťou medzi aktívne odbory na Slovensku už vyše 60 rokov. Svoju činnosť zameriava na výchovu nových plachtárov a propagáciu leteckého športu, získavanie nových skúseností pri výkonnom lietaní aj v inštruktorskej činnosti. V súčasnosti sa týmto športom v AK Partizánske zaoberá 40 ľudí. Technika, ktorú používame na lietanie je štandartnou výbavou našich aeroklubových letísk. Sú to vetrone typov L-13 BLANÍK a VSO-10 GRADIENT. Po absolvovaní teoretickej prípravy, pozostávajúcej zo základov aerodynamiky, mechaniky letu, konštrukcie lietadiel, leteckých predpisov a meteorológie sa začína s praktickým leteckým výcvikom. Výcvik žiaka prebieha na type L-13 Blaník s inštruktorom.


Na tomto type absolvuje žiak aj prvé samostatné lety, praktickú záverečnú skúšku, prvé výkonné a termické lety. Po získaní potrebného počtu nalietaných hodín a skúseností sa môže preškoliť na iné typy vetroňov.
Samotné výkonné, čiže športové lietanie je umožnené typom VSO-10 GRADIENT (Osa). Výkonne sa však dá lietať aj na L-13 BLANÍK.
Výcvik prebieha spravidla počas víkendov pod vedením skúseného inštruktora podľa platných osnov, po zvládnutí stanovených počtov letov a preskúšania na samostatný let sa dokončí osnova a uchádzač sa prihlási k pilotným skúškam (teória + praktické preskúšanie).
Výkonnému lietaniu sa venujeme aj na rôznych plachtárskych súťažiach konaných na Slovensku.
Samozrejme, že bez priaznivcov majúcich záujem o rozvoj bezmotorového lietania sa nedá stavať budúcnosť tohto prekrásneho športu.Podmienky pre výcvik na vetroňoch:

1. Dobrý zdravotný stav, vek minimálne 15 rokov
2. Úspešné absolvovanie teoretického zimného školenia s preskúšaním
3. Zloženie hotovosti na účet aeroklubu pre zahájenie výcviku
4. Zaplatenie členských príspevkov
5. Rešpektovanie pravidiel v aeroklube

Ak sa chceš aj ty pozrieť ako vyzerá krajina z pohľadu voľne a slobodne lietajúcich vtákov - neváhaj a príď. Pripadne informácie ohľadne výcviku môžeš dostať na telefónnom čísle

0910/990 822

kde Ti zodpovieme všetky otázky.

LETOVÝ DEŇ NA LETISKU PARTIZÁNSKE
 FreeFly INFO [x]
COROWA 2009


COROWA 2009


COROWA 2009 LZPT webcam [x]

 Foto týždňa [x]

 KBO SNA [x]

 Login [x]
Užívateľské meno

Heslo


Ešte nemáš konto? Môžeš si ho vytvoriť. Registrovaný užívateľ má množstvo výhod, napr. posielanie okamžitých správ iným užívateľom, posielanie komentárov s vlastným menom, možnosť pridávať fotografie do galérie...

 Kto je online [x]
Momentálne je online 122 hostí a 0 členov.

Ste anonymný užívateľ. Zaregistrovať sa môžete tu

DETAILY

 Linky [x]

 Počítadlo návštev [x]
Zaznamenali sme
61479232
strán zobrazených od júna 2003

Počet dnešných unikátnych IP adries:
0www.freefly.sk
Powered by SzMsoft ©2003-2005. Polish translations by Cezary Dąbek. Flying server www.freefly.sk is administrated by maro@freefly.sk - www.artweb.freefly.sk
PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.